Katarzyna Antoniewicz

tłumacz przysięgły języka włoskiego

„W klasy gra się małym kamykiem, który popycha się czubkiem buta.”
Julio Cortazar, Gra w klasy

 

Październik 2020 r.

Pracuję nad nową książką. Całkowicie odmienną od wcześniej wydanych. Nie zdradzę jeszcze tytułu ani autora, ale sądzę, że Państwa zaskoczę!
Jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą, ujrzy ona światło dzienne najprawdopodobniej w maju 2021r. Teraz czeka mnie i autora książki ogromna ilość korekt, konsultacji i „wygładzania” tekstu. Niemało pracy i stoczonych bitew kryje się w tłumaczonym tekście literackim, który ostatecznie znajdziecie Państwo w książce.

Trzymajcie kciuki za moją kolejną publikację!

Grudzień 2018 r.

Ostatni czas obfitował w różnorodne, ciekawe wydarzenia. W podróży z Giovannim poznawaliśmy nowe miejsca, ciekawych ludzi, dyskutowaliśmy na temat współczesnego świata i osobistych wędrówek ludzi. Wszystkie te niezwykłości dane mi było przeżyć dzięki ludziom, których charakteryzuje przede wszystkim refleksja nad życiem, naszym środowiskiem naturalnym, społeczeństwem.

Z różnych względów tutaj kończy się moja podróż z Giovannim Agnolonim. Dziękuję Ci za uwagę, cierpliwość i życzliwość. Wszystkiego dobrego w dalszej pisarskiej przygodzie, Giovanni!

Październik 2018 r.


Prezentuję Państwu kolejne dwie książki autorstwa Giovanniego Agnoloniego w moim tłumaczeniu. Są to: „Rozgrywka dusz” oraz „Dom bezimiennych”.

„Rozgrywka dusz” to opowieść snuta na bazie kryminału, w której można spojrzeć na prowadzoną przez autora analizę rozdartych różnymi wydarzeniami ludzkich dusz.

„Dom bezimiennych” zaś to wiele podróży odbywanych przez bohaterów książki, łączących się u wspólnego celu. Wszyscy oni wędrują równolegle w poszukiwaniu swojego „Ja”, celu egzystencji w świecie. Świecie, który umie zaskakiwać…

Zachęcam do lektury!

 

Dla nas zaczyna się znowu czas podróży, targów i prezentacji. Znowu znajdziemy się wśród czytelników! To prawdziwe święto dla wydawców, tłumaczy, pisarzy i ogólnie wielbicieli literatury :)

Zawiązujemy więc sznurowadła i w drogę!

Właśnie popchnęłam mały kamyk czubkiem buta…

Spełniłam jedno ze swoich marzeń... Wydawnictwo Serenissima otworzyło swoje podwoje. Pierwsza książka ujrzała światło słoneczne!

Mam nadzieję, że zyska uznanie wśród czytelników!
Do 30 listopada 2016 r. jesteśmy z Giovannim w drodze. Prezentujemy książkę w całej Polsce na spotkaniach autorskich!

29 listopada 2016 r., Kraków


18.30 - Instytut Filologii Romańskiej Uniw. Jagiellońskiego, Al. Mickiewicza 9b, s. B303

28 listopada 2016 r., Kraków


18.00 - Kawiarnia Stopklatka, ul. Brodzińskiego 8 (Podgórze)

25 listopada 2016 r., Wrocław

19.00 - Wrocławski Dom Literatury (Klub Proza), Przejście Garncarskie 2

23 listopada 2016 r., Wrocław

Zapraszamy na dwa spotkania:
11.45 – Instytut Filologii Romańskiej Uniw. Wrocławskiego, Pl. Nankiera 4, s.2.2

19.00 – Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań Ślimak, Pl. Konstytucji 3 Maja 4 (wejście od podw. Dąbrowskiego 37)

Październik 2016 r.

„Ścieżki nocy” autorstwa włoskiego pisarza Giovanniego Agnoloniego, we wspólnym tłumaczeniu - moim i trójki moich przyjaciół, za kilka chwil będą dostępne na rynku. To historia rozpoczynająca serię powieści o hipotetycznej epoce, w której nie istnieje już Internet. To książka o czasie i ludziach. O jasnej i mrocznej naturze człowieka.

 


 
Książki dostępne w sprzedaży online na stronie: www.wydawnictwoserenissima.pl
Szukajcie nas na facebooku: www.facebook.com/WydawnictwoSerenissima/